День української мови та писемності

09.11.2015 22:49

«Спочатку
 було  Слово,
і Слово було у Бога,
і Слово  було  Бог!»

 Евангеліє від Івана Розділ І

 

Найцінніший та найбільший скарб, що дав Господь людині  це Слово. Ніхто з земних істот не володіє словом, тільки людина. Із словом людина є найбільш подібною до Бога.

Наше слово дістало визнання і шану серед близьких і далеких народів. Україна створила мистецтво, визнане у всьому світі, дала людству геніальних мислителів, поетів.

Наша мова належить до найпрекрасніших мов світу. Вона є своєрідною перфокартою, в якій закодована пам'ять усіх поколінь, історія народу, анкета його родоводу, моральні цінності. Мова  обличчя нації, дзеркало її душі і найбільше багатство.

Житло, одяг, речі  усе це гине, нищиться, горить, а мова невмируща передається з уст в уста, з покоління в покоління, переходить з одного століття в друге, мова - це безсмертя народу, якщо вона з ним! Любити, берегти, шанувати мову  завдання сучасної школи.

Так, 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови. В Україні, Указом Президента, це свято офіційно встановлено у 1997 році. А святкуємо ми його на честь Преподобного Нестора - Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. З нагоди свята, у Щирецькій ЗОШ №2 І – ІІІ ст.  був проведений інтегрований урок з біології, фізики та української мови «Спочатку було Слово…». На уроці були присутні учні 10 – 11 – х класів та вчителі. Вчитель біології Даць О.С.  розповіла присутнім про історію виникнення української писемності та мови, про диво написаного та надрукованого слова, яке пережило століття й покоління. Вчитель фізики Соколова В.І. продекламувала вірш Д.Павличка «Рідна мова», наголосила що такі заходи гуртують усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.

На завершення уроку вчитель української мови та літератури Ілик П.І. пояснив зміст слова « мова», що мова  не тільки засіб   спілкування в духовному і практичному житті, це і  навчання, пізнання, отримання  та пошук інформації, мислення, культура та спадщина народу. На уроці  присутні учні мали нагоду послухати вірші про мову, відгадувати лінгвістичні загадки, взяти участь у грі « Не заблукай у суржиковому лісі», а також ознайомитися з книжковою виставкою «Світлиця слова у безмежжі часу».

                                                                                                  О.С.Даць, вчитель Щирецької ЗОШ №2 І – ІІІ ст.