За нас ніхто природу не врятує…

29.05.2016 22:34

      

Щоб берегти землю, природу,

Треба її полюбити,

Щоб полюбити, треба пізнати.

Пізнавши – неможливо не полюбити.

М. Пришвін

Земля – колиска людства. Вона носить на собі океани, хмари та їхні тіні, розкривається джерелами, пускає в небеса птахів, вбирає в себе всі сніги й дощі, дає всьому життя. Наше спільне щастя – жити  у цьому дивосвіті природи, спілкуватися з нею. Її краса не може не бентежити душу… Але ми живемо у віці бурхливого технічного прогресу і на сьогодні вже мова йде не про те, щоб змінити життя, а щоб його врятувати.

11 травня 1971 року  генеральному  секретареві ООН  надійшло звернення, яке підписали  2200 діячів науки та мистецтва з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв’язку із забрудненням навколишнього середовища: « Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами». У 1972 році у Стокгольмі  відбулася Всесвітня  конференція  із захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Учасники конференції  ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища.

Всесвітній день охорони навколишнього середовища (офіційна назва – UN World Environment  Day) – міжнародний день ООН, що відзначається щорічно 5 червня. Традиційно і Україна, як і увесь світ, відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища, а починаючи з 2008 року ,  відзначає ще і професійне свято – День еколога .

Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу. Є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії. Охорона навколишнього природного середовища – це нова форма у взаємодії людини й природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонічну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів і діючих екологічних співтовариств в ім'я живучих і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема , нашої країни.

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони навколишнього середовища; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади; а також роз'яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більше безпечне й благополучне майбутнє. Кожного року визначається тема, під якою відбуваються заходи до Дня охорони навколишнього середовища.

Всесвітній день охорони навколишнього середовища відзначається по-різному, у тому числі вуличними мітингами, парадами велосипедистів, "зеленими" концертами, конкурсами творів і плакатів у школах, посадкою дерев, кампаніями по утилізації відходів і прибиранням територій, а також безліччю інших способів. Та, в будь-якому випадку, цей день є прекрасною нагодою зробити хоча б один крок до покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти його сам. Дехто відмовиться сьогодні від поїздки транспортом, хтось посадить дерево, хтось  нарешті прибере сміття в своєму дворі,  а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі.

Пам’ятаймо, що лише  разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів. Саме від нас залежить наше майбутнє та майбутнє наших дітей!

                                                                              Даць О.С., вчитель Щирецької ЗОШ №2 І –ІІІ